Jaké je to v Úsměvu?

Úkolem naší mateřské školy je podporovat rodinnou výchovu a poskytnout dětem příležitost k aktivnímu učení v příjemném a bezpečném prostředí, zaměřit se na rozvoj tvořivosti, svobody a vlastních schopností dítěte.

Naše mateřská škola:

• má uspořádané třídy, které vyhovují nejrůznějším činnostem dětí
  • hračky, pomůcky, náčiní jsou snadno dosažitelné pro děti
  • hřiště, zahradu, pískoviště
  • dětské práce jsou přístupné rodičům
  • děti mají stále k dispozici pití
  • děti mají dostatek volného pohybu ve třídě, venku
  • dětí spí, odpočívají v případě, že chtějí
  • nově příchozí děti si mohou zvykat postupně
  • ve vztazích mezi učitelkou a rodičem se snažíme o oboustrannou důvěru, otevřenost, vstřícnost, porozumění a ochotu spolupracovat
  • rodiče mají možnost podílet se na dění v mateřské škole

Naše společné cíle

• My učitelé i vy rodiče chceme společně vychovat z vaší ratolesti sebevědomé dítě, které dokáže být ohleduplné a citlivé k okolnímu světu. Společně budeme podporovat a posilovat rozvoj vašeho dítěte a jeho touhu vzdělávat se.
  • Chcete-li umožnit svému dítěti , aby v mateřské škole snadno zvládlo své odloučení od rodiny, aby bylo úspěšné a přijímané v kolektivu, veďte vaše dítě k SAMOSTATNOSTI